Адмін «ВСІ ТУТ»
від on Серпня 22, 2018
58 переглядів

“Повзуча окупація”. Цей термін впродовж останніх кількох років увійшов до грузинського лексикону й означає перманентні дії російських окупаційних сил, які, як тільки свисне Кремль, заглиблюються в Грузію, позначають неіснуючий кордон. Один з “останніх кидків” російські прикордонники зробили кілька днів тому в Цхінвальському регіоні: вони знову встановили банер, що позначає неіснуючу прикордонну зону з т. зв. Південною Осетією. Банер встановили приблизно за 1,5 км від центральної автомагістралі, що з’єднує столицю Тбілісі з усією Східною Грузією, із Західною Грузією. Наступним кроком російських окупантів, мабуть, буде загарбання території, на якій прокладений  нафтопровід компанії “BP”.

918ff19d

На такі дії Кремля відреагувала грузинська влада, але ця подія не набула розголосу на фоні інших міжнародних подій. Хотілося б більшої активності від МЗС та уряду Грузії, і не тільки.  Грузинське суспільство, відоме своїм прагненням до волі й боротьбою за незалежність, останнім часом стало індиферентним до того, що відбувається. Важко зрозуміти людей, які по три доби стовбичать біля білетної каси заради футболу, але не можуть самоорганізуватися й опротестувати дії окупантів.

Браво грузинським журналістам, які влаштували акцію протесту й знесли окупаційний банер.

Новий кидок повзучих окупантів, вірогідно, пов’язаний з тим, що Грузія все-таки наважилася на відкриття тренувального центру НАТО, а також підписала контракт з французькою стороною про придбання засобів ППО, чим вкотре підтвердила своє прагнення до НАТО та Євросоюзу.

P.S.: “Народжений повзати – літати не зможе” – тільки за останні кілька місяців РФ втратила 6 воєнних літаків. Кому ще, крім кремлівської шайки, спаде на думку задля “понту” піднімати в повітря літаки з вичерпаним ресурсом.

Фотододаток:
– Скріншот ділянки “кордону” по трасі Тбілісі-Горі-Поті (чорним кольором позначена траса);
– Скріншот з позначенням місця, де поставили останній окупаційний банер (жовтим кольором позначено нафтопровід);
– Фото з акції журналістів

У статті використані активні інформаційні посилання агентства “Грузія Online” та інших джерел

Іраклій Комахідзе

Опубліковано в: Суспільство, Новини