Шановні користувачі! Війна в Україні триває - країна-агресор Росія не припиняє вбивати захисників, патріотів, мирне населення України. Крім цього, численні проплачені антиукраїнські організації сепаратистів, кіберзлочинців, хакерів, ФСБ і контррозвідка Росії продовжує шпигувати за патріотами України (шпигуни-гості відкритих сайтів, боти, "мнимі" та "несправжні" друзі, двійники, псевдопатріоти, тролі, ватники, пропагандисти російського світу, вороги України). Особливо це стосується соціальних мереж РФ - ВК, Однокласники, Мій світ й інші.

Рекомендації інтернет-безпеки:

  • Вигадайте для свого облікового запису надійний пароль, обов'язково що містить букви, цифри і символи. Краще вибирати довгі паролі, так як зловмисникам буде важче їх зламати. Намагайтеся не використовувати один і той же пароль на різних сайтах.
  • Використовуйте для серфінгу по інтернету захищені веб-браузери і ліцензійні антивіруси. Регулярно оновлюйте операційну систему комп'ютера.
  • Захистіть себе від файлообмінних сайтів і піратських програм. Краще рішення - ніколи не користуватися файлообмінними сайтами для отримання піратських програм, а замість цього завантажувати файли на сайті розробника потрібного програмного забезпечення.
  • Остерігайтеся атак методами соціальної інженерії. Кіберзлочинці щодня прочісують соціальні мережі в пошуках доступної інформації про вас. Використовуючи зібрану інформацію, вони можуть, наприклад, відправити вам особисте повідомлення електронної пошти від імені вашого начальника, друга або члена сім'ї. Іноді повідомлення, відправлені вам нібито вашими друзями, можуть бути відправлені зловмисниками, які зламали їх акаунти. Тому якщо повідомлення здається вам підозрілим або містить підозрілий лінк, звяжіться з другом безпосередньо або по телефону, щоб переконатися, що повідомлення дійсно прийшло від нього. Завжди стежте за тим, що ви говорите в інтернеті: розкриваючи без потреби таку особисту інформацію, як по батькові, клички домашніх тварин і т.п., ви можете допомогти злочинцеві.
  • З обережністю ставитеся до вибору друзів. Часто шахраї намагаються таким чином дізнатися дані, які доступні тільки для ваших друзів. Якщо ви отримаєте запит на додавання в друзі від людини, з яким не спілкувалися вже багато років, або від зовсім незнайомій особистості, будьте уважні - це може виявитися соціальний бот, який намагається проникнути в коло вашого спілкування. Такі боти, наприклад, можуть розсилати від вашого імені вашим друзям електронні листи, в яких навязуються будь-які продукти або шкідливі програми.
  • Не залишайте у відкритому доступі вашу повну домашню адресу. Памятайте, що зловмисники в будь-який момент можуть використовувати цю інформацію в незаконних цілях, особливо якщо знають, о котрій годині вас не буває вдома.
  • Для обговорення планів на вечір або вихідні краще використовувати особисту переписку або створювати свої власні приватні групи.
  • Інформація про ваше фінансове становище є, мабуть, однією з найбільш секретних. Ні в якому разі не можна повідомляти про розмір вашої заробітної плати та про те, де ви її отримуєте і зберігайте.
  • Ніколи не приймайте, не встановлюйте невідомі файли від людей, яких не знаєте. Не відкривайте підозрілі повідомлення, в яких знаходяться посилання на невідомі ресурси, ніколи не переходьте за цим посиланням. Шахраї можуть пообіцяти вам все, що завгодно, включаючи світлини голих знаменитостей, не потрапляйте на їх вудку.
  • Намагайтеся не заходити на свої акаунти в соціальних мережах з чужих компютерів, інтернет-кафе. Може трапитися так, що на компютері знаходиться троян, який відправить хакеру персональні дані про ваш обліковий запис.
5
Категорія: Статті з безпеки
Схожі статті:
Обрані статті FAQ